Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/rzksofi/public_html/forum/common.php on line 106
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/session.php on line 885: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3391: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3393: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3394: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3395: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /common.php:106)
forum.rzk-sofia.com • Виж темата - маникюр и ноктопластика

маникюр и ноктопластика

Пишете за каквото си искате, но не забравяйте добрият тон!

маникюр и ноктопластика

Мнениеот nikolaj на 17 Сеп 2009, 17:01

Добър да е деня на всички майстори!
Искам да задам въпрос към служителите в РЗК София .
Съпругата ми иска да се яви на изпит по маникюр,ноктопластика и педикюр. Кога , на коя дата ще се състои изпита и къде ще се проведе? Интересува ни дата или поне месец за изпита , защото ни предстои пътуване в Италия . Освен това , майсторските ни свидетелства ще ли са валидни за там ?
Моля да ми отговорите на двата въпроса!
Благодаря Ви предварително! :)
Желая Ви здраве и творчески успехи ! Николай
nikolaj

Re: маникюр и ноктопластика

Мнениеот gguenkov на 18 Сеп 2009, 08:41

Пъвата ви стъпка е да подадете заявление за допускане до Майсторски изпит в офиса на камарата. Заявлението може да свалите от страницата ни! Приложете копията на съответните документи.
Комисията по занаята определя датата и мястото на провеждане на изпита, след разглеждане на документите и допускането на кандидатите. Към края на септември започва есенната изпитна сесия, така че най-вероятно изпитите ще са през октомври!
С поздрави,
РЗК
Всеки е жертва първо на себе си, а след това и на другите...
Аватар
gguenkov

Мнениеот nikolaj на 18 Сеп 2009, 18:10

Благодаря за отговора на въпросът ми . На вторият ми въпрос няма отговор , за което Ви моля да ми обясните ,като ще добавя още един въпрос.
Попитах -дали , майсторските дипломи ще ни послужат в Италия. Тъй ,като ние заминаваме първите дни на октомври , съпругата ми няма да може да се яви на този изпит , само аз ще пътувам с моето майсторско свидетелство. Искам да попитам при това положение - тя има 4 години и половина стаж . Има и удостоверение за част от професията . То валидно ли е там /Италия? за работа ?
Благодаря ! Николай
nikolaj

Мнениеот gguenkov на 25 Сеп 2009, 10:41

По принцип, след превод и легализация на МС, то трябва да е валидно за всички страни от ЕС! Не съм сигурен обаче, дали италианските власти и по-специално Министерство на труда, нямат допълнителни изисквания към кандидата и неговият опит. Това лесно може да се провери на място, след като така или иначе ще сте там. Директивата на ЕС за признаване на кфалификациите е от клая на 2007 година, но все пак националните законодателства са с предимство...
Ако е необходимо, НЗК издава едно допълнително удостоверение доказващо предишен опит на кандидата, което е образец на ЕС. Най-добре е да попитате самите италиански работодатели още от тук, за да си подготвите необходимите документи.
Ако имате още въпроси просто ни се обадете!
С поздрав
Всеки е жертва първо на себе си, а след това и на другите...
Аватар
gguenkov

Мнениеот nikolaj на 25 Сеп 2009, 20:11

Благодаря за отговора !
С уважение Николай
nikolaj

Назад към ГОВОРИЛНЯ